Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní časopis

 

ŘÍZKY  NARUBY

Budete potřebovat:50g mouky,4 vajíčka,4 kuřecí řízky,15brambor,4 papriky.

Postup:Mouku dáte do talíře a necháte jí tam. Vajíčka dáte také do talíře a rozšleháte je s pepřem a solí.Maso naklepete a obalíte je v mouce, potom ve vajíčku.Vezmete pánev a nalijete na ní olej. Necháte ho rozpálit,až bude olej rozpálený, tak na pánev dáte obalené maso.

Obě strany musí být dobře opečené.Brambory uvaříme a podáváme s hezky nakrájenou paprikou.Dobrou chuť. 

(ozzák)


 

KOUZLENÍ

Kaskáda

 

 

Určitě jsi už třeba v nějaké kovbojce viděl krásnou scénu,kdy hráč drží ruce asi půl metru od sebe a nechá kaskádovitě padat karty z jedné ruky do druhé. S trochou tréninku trpělivosti se můžeš takovým hráčem stát i ty,protože teď chci naučit slavnému kousku vrhání karet z jedné ruky do druhé. Karty musí bít ohebné. Karty se drží na jedné straně palcem,na druhé prostředníkem a prsteníkem. Tlakem prstů se karty ohnou směrem dovnitř. Levá ruka s rozevřenými prsty je po pravou rukou. Víc se dočtete v knížce Kouzelnická škola.

 

 

Napsal ji Mago Sales 

(ozzák)


 

POHÁDKA

Žila byla kdysi jedna krásná dívenka, která se jmenovala Pupu čuču. Zrovna když se procházela po zámecké zahradě, potkala zahradníka a ten říká: „Má krásná paní, jste nejodpornější ženou mého života.“ A ona říká: „Já za to nemůžu, že jsem po dědečkovi!“

 

 

(špunt)


 

HÁDANKY  A  VTIPY
 

Když to hodíš, je to bílé,když to dopadne je to žluté ,co je to?  

Co udělá pes, když na něj svítí slunce? 

Má to chobot,vrčí to a není to slon,co je to?  Žere to prádlo,co je to? 

 Je to modré a leze to po stromech,co je to? 

 

Žere to zbytky,co je to? 

Je to bíločervené,je to v lese,co je to?

Je to žlutooranžové a moc dlouhé a žije to v zoo,co je to?

 

 

 

Nápověda:pračka,žirafa,vysavač,muchomůrka,vajíčko,prase,stín,veverka v modrých trenýrkách.

 

(B.VS.K.)


 

Víte proč má smrtka kosu ? Protože nemá řidičák na kombajn. 

(špunt )


 

 

JSOU NA PLANETĚ MARS MARŤANI?
 

 

 


 

Spousta lidí se domnívá, že existují marťani.Viděli podivný létající stroj v podobě světélkujícího velkého talíře.
 

(superrybářka)


 

TRATEC-S

 


ozzák:Kdo je šéfem? Pan Lemfeld Mladší.

ozzák:Jaké máte směny?

Lemfeld:Ranní, odpolední a noční.

ozzák:Máte rozdělené pracovníky? Lemfeld:Ano.

ozzák:Jak je máte rozdělené?

Lemfeld:Na dělníky,mistry,vedoucí výroby a ředitele.

ozzák:Jezdíte do zahraničí?

 Lemfeld:Ano, do Německa,Švýcarska a do států EU.

ozzák:Kolik máte pracovníků?

Lemfeld:90 lidí dohromady.

 

 

 

Napsal:ozzák

Odpovídal:Lemfeld Mladší


 

HÁDANKY

Nohy nemají a přece jdou a jdou.  dinyho 

 Běží strýček jehelníček, dupy dupy dup. jekež

 

 

Kdo každého rozpláče?  lebuci 
 

Čeho je v moři nejvíc? ydov

Kdo se protáhne i klíčovou dírkou? rtív      

 Nemá sekyru ani pilu a přesto stromy vykácí. ceřichvi

 

Je to černé jako noc,ale přece to svítí.                     ulíh

 Na poli vyrostla chrastítka pro dítka. cevikoma

 Stojí víla celá bílá, jenom vlasy zelené.                   žízab                                                       B.VS.K. 


 

USP  LOBENDAVA

 


Ozzák:Kolik pracovníků máte?   Věra:35pracovníků. Ozzák:Jaké máte směny?   Věra:Ranní, odpolední, celodenní a noční.                                                                     

 Ozzák:Kolik máte klientů?

Věra:52klientů.  Ozzák:Jaké máte klienty? Věra:S kombinovaným postižením.  Ozzák:Od kolika let je máte?

Věra:Od 18 let.  Napsal:Ozzák Ředitelka ústavu:Věra Bršlicová


 

HISTORIE  podle mě


 

Kvůli čemu dinosauři vymřeli ? Vědci tvrdí, že na zem spadl veliký asteroid, někteří zas tvrdí, že vybuchla sopka, další zas tvrdí, že byla změna podnebí a já si myslím, že býložraví dinosauři snědli všechny byliny,

 

 potom masožraví dinosauři pochytali a sežrali býložravé dinosaury a tak už nezůstal ani 1 dinosaurus.To si myslím já. 

 

 Zazvonil zvonec a historie je konec.

 

(superrybářka)     


 

MŮJ KÁMEN ŠTÍSTKO MI PŘINÁŠÍ ŠTĚSTÍ. JE VE TVARU RYBKY A NOSÍM HO V KAPSE. JEDNOU MI VYPADL A POLILA JSEM SE ČAJEM A SPADL MI NA ZEM NAMAZANOU STRANOU DOLŮ CHLEBA. JEDNOU JSEM MĚLA HALUCINACI, ŽE JSEM VIDĚLA LÉTAJÍCÍHO TYGRA, ALE TO NEBYLA SKUTEČNOST. ZDÁL SE MI SEN, KTERÝ BYL ÚPLNĚ NESMYSLNÝ - SEN O TYGRU, KTERÝ NA MĚ VRČEL A GEPARD NA MĚ KŘIČEL: POZOR SKOČ!!!!!!!!!!!!!!!! 

(superrybářka)


 

POLICISTÉ  OD  AJAXE

Už od září jezdí každý měsíc do lipovské školy policista od Ajaxe.Učíme se, co máme a nemáme dělat na silnicích, chodnících, no všude venku i doma. U nás už byli pětkrát a na každý měsíc máme jiné téma.V září, když tady byli poprvé, tak nám dali malý pracovní sešit, který se jmenoval pes Ajax. Paní učitelky nám řeknou, kdy bude Ajax a my si musíme donést knížky.Když si ale někdo Ajaxe nedonese, tak si k někomu sedne, kdo sedí sám a bude si muset Ajaxe dodělat doma. Jednou jsme byli u policejního auta a ukazoval nám vše, co mají nová policejní auta.  (Ozzák ) 

 

Určitě nejhezčí bylo ale poslední setkání, které proběhlo v parku u školy. Mohli jsme sledovat ukázku výcviku služebních policejních psů - jedenáctiměsíčního štěněte a asi pětilétého psa :-)                                           (petrma)

HÁDANKY

Kolik dětí se narodí DENNĚ ? mso  

 

Kde sídlí náš hlavní prezident? v ezarP

 

 kolik dětí je ve 3 a 4 třídy? 

 

2x7+10-6-4

 

V kolika letech může mít člověk neštovice?   érůnz

 

může existovat živá houba?  oj

 

(špunt a pánvička)


 

ZVÍŘATA

 Varan

 

 

Víte, že když varan komodský uloví zvíře, toto nepodlehne kvůli jedu, ale kvůli bakteriím, co má ve slinách? Ty bakterie vytvářejí smrtelně nebezpečné látky, které usmrtí zvíře během 58 vteřin.

 

 

 

 Lidožravý sumec

 

 

Lidožravý sumec neloví lidi jako žralok, ani jako hejno piraň, ale lidstvo z Austrálie tam hází lidi, co podlehli, nebo zvířata, a ti sumci ty lidi a zvířata zkonzumují tím, že je spolknou celé.

 

 

(superrybářka)


 

JARO  2010

 

 

Letošní jaro přišlo skoro přesně, protože hned první jarní den bylo zataženo, místy malé potopy, jenže hned následující den se natolik oteplilo, že méně zaplavená místa už byla vysušena. Teplo trvá zatím jen od pondělí až do pátku, pak by mělo být celý týden ošklivo. Někteří ihned v pondělí nasadili brusle a šli bruslit a jiní zase naopak zkontrolovali kola a šli jezdit na kolech. Ti, komu voda šla až do baráků, si pro jistotu zkontrolovali, jak velké škody jim voda napáchala. Ale nebojte se, jaro má i svou hezčí stránku. Sněženky i bledule začaly růst a také některé další jarní rostliny. Dokonce si někteří lidé začínají dělat další zásoby dříví na další zimu, někde zase shrabávají štěrk a ostatní věci, které po sobě zima zanechala. Dokonce se už někteří lidé rozhodli přezout auta ze zimních pneumatik na letní. Silničáři začali opravovat díry a praskliny na silnicích. 

 

 

(ozzák 25.3.)


 

VTIPY  O   RYBÁŘI  A  RYBĚ

 

Dvě paní chytají ryby a jedna té druhé říká: „Víte, že mají rybáři v sobotu závody?“

 

 

Ta druhá jí řekla: „Ale to se jim bude špatně utíkat s prutama!?“

 

 

 

 Plul kapr a měl zlomenou ploutev. Připlul sumec a povídá: „Kapře, máš zlomenou ploutev.“ Přidá se kapr a povídá: „Ne, mám zlomenou nohu, ne ploutev!!!“

 

(superrybářka)


 

JAK  TO  VYPADÁ  NA  RYBÁŘSKÝCH  ZÁVODECH?

 Vstáváme moc brzo, aby se stihly rybářské závody. Přijedeme k rybníku a připravíme si rybářské potřeby. Pak si půjdeme k dospělému rybáři vylosovat z čepice číslo. Když vylosujeme třeba 22, tak půjdeme k rybníku k tomu číslu 22, pak rybář řekne: „Zakrmujeme!“, pak „Chytáme!“ Tak začneme chytat, potom je svačina a najíme se, potom se pokračuje v chytání ryb a potom je konec a rozdávají se ceny: háčky, splávky, vlasce, pruty a další.

 

 

Odjede se domů. 

 

 

(superrybářka)


 

PLAVECKÝ  VÝCVIK

Plavecký výcvik začal 16.3. v úterý a skončil 18.5. Poprvé nás zkoušeli, druhý bazén se všichni báli,aby nebyli v posledním bazénu. Když nás rozdělili, tak se hned začalo plavat. Jenom pár dětí mělo pásek. Učili jsme se splývat na zádech a břiše ,kraula,prsa a znak. Plavci se měli nejhůř, protože na rozplavání měli šest bazénů a při učení čtyři bazény. Nejvíce děti bavilo lovení puků, plavání s ploutvemi. Při závodech se všichni báli, protože nikdo nevěděl, kdo vyhraje a nakonec z Lipové byli čtyři, kteří se umístili buď na 1.,2. nebo3. místě. Na 1. místě byly hned dvě holky a to ze 3. třídy Nikola Jahnová a ze 4. třídy Terezka Marková. Na 3. místě byl Martin Brůža z 5. třídy a Šárka Horváthová. Jinak já rád nejsem, protože všechno jsme jen opakovali. Příští rok už jezdit nebudu a jsem rád, protože mě osobně to plavání nebavilo.

(ozzák)


 

OPRAVA  ZÁMECKÉHO  RYBNÍKU

Zámecký rybník se začal opravovat,protože do něj lidi házeli různé pneumatiky,flašky a další věci, které mohly být pro ryby jedovaté. Když přijela vodní správa, tak tyto všechny problémy zjistila. Asi po roce se začalo bagrovat, navážet štěrk, kameny a hlínu,aby se v bahně nepropadali. Bagruje se déle než půl roku. Mají tam dva bagry a jeden buldozer. Jeden bagr má otočnou a nakláněcí lžíci.Mají dvě velké roury,aby nemuseli jezdit přes vodu a náhodou tam nezapadli, jak se jednomu z nich už stalo,protože jel moc na kraji a tím, že to místo je nestabilní, tak tam spadnul. Mě osobně se docela líbí, že Zámecký rybník opravují, ale i čistí.

 

 

(ozzák)